Skip to content Skip to footer

Vilkyškių bibliotekoje – rytmetis vaikams „Raidžių šokis nenuoramų šaly…“

Į Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Vilkyškių filialo organizuotą literatūrinį-kūrybinį-edukacinį rytmetį „Raidžių šokis nenuoramų šaly…“, skirtą Tarptautinei gimtosios kalbos dienai ir Lietuvių kalbos dienoms paminėti, sugužėjo nemažas būrelis Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos antrokų. Moksleivius atlydėjo jų mylima mokytoja Egidija Jurkšaitienė.

Rytmečio pradžioje bibliotekininkė vaikams trumpai pristatė gimtosios kalbos svarbą ir  renginio tikslą – ugdyti pagarbą gimtajai kalbai. Mokytoja vaikams perskaitė žymaus Lietuvos kalbininko Jono Jablonskio sentenciją apie kalbą: „Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savo gerai nemokėti“ ir išdalino lapelius su užrašytais lietuvių kalboje nevartotinais žodžiais. Antrokėliai, perskaitę gautą neteiktiną žodį, turėjo pasakyti taisyklingą lietuvišką atitikmenį. Džiugu, kad vaikai puikiai žinojo teisingai vartojamus  žodžius.

Renginiui persiritus į antrąją pusę, mokiniai turėjo iš pabirusių raidelių surinkti lietuvių patarlę ,,Moki žodį – žinai kelią“ bei ant  lapo parašyti po vieną, jų nuomone, gražiausią lietuvišką žodį. Daugiausiai lapelių buvo su žodžiu „Lietuva“, kuris ir tapo gražiausiu.

Renginio pabaigoje antrokai pasižadėjo gerai mokytis, mylėti savo gimtąją lietuvių kalbą, lankytis bibliotekoje ir skaityti knygeles.

Teksto ir nuotraukų autorė
Laima Norbutienė
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos
Vilkyškių filialo bibliotekininkė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: