Skip to content Skip to footer

2026 m. gegužės 18 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos erdvėse tvyrojo kūrybiška nuotaika, jaunatviškas šurmulys ir fotografijos pažinimo džiaugsmas. Čia vyko kūrybinės dirbtuvės „Portretai kine ir fotografijoje“, subūrusios jaunimą pažvelgti į žmogų, emociją ir aplinką per mobiliojo telefono objektyvą. Kūrybinės dirbtuvės surengtos įgyvendinant Medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų tobulinimo (MIRKT) veiklas. Jas organizavo medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“ kartu su Pagėgių savivaldybės Vydūno viešąja biblioteka.

Kūrybines dirbtuves vedė viena iš kino edukacijos pradininkių Lietuvoje, ilgametę dokumentinio kino kūrimo patirtį turinti medijų antropologė, viena iš medijų edukacijos ir tyrimų centro „Meno avilys“ steigėjų, kino edukatorė Gintė Žulytė. Į kūrybines dirbtuves atvyko Pagėgių sav. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 8 ir IIg klasių mokiniai.

Lektorė pristatė Nyderlandų kino režisieriaus ir fotografo Johan van der Keuken kūrybą, aptarė jo fotografijose atsiskleidžiantį žmogaus santykį su aplinka, emocija ir akimirka. Po įvadinės dalies Gintė Žulytė jaunimą įtraukė į kūrybinę edukaciją, kurios esmė – patiems pabandyti kurti portretines fotografijas. Moksleiviai buvo suskirstyti į grupes, o jų užduotis – fotografuoti bendraklasių portretus ir vėliau pristatyti sukurtas nuotraukas. Jaunimas entuziastingai įsitraukė į kūrybinį procesą. Susibūrę grupelėmis gimnazistai fotografavosi bibliotekos erdvėse, įstaigos lauko prieigose bei viešosiose miesto vietose. Kūrybinio proceso metu netrūko ieškojimų, improvizacijų ir noro įamžinti įdomiausią kadrą. Sugrįžus į biblioteką, kiekvienas moksleivis savo užfiksuotus kadrus pristatė visiems kūrybinių dirbtuvių dalyviams. Aptarimų metu vyravo jauki atmosfera – aidėjo juokas, liejosi šmaikštumas, buvo dalijamasi įžvalgomis ir profesionaliais pastebėjimais. Kūrybinių dirbtuvių lektorė kiekvieną fotografiją išsamiai pakomentavo ir pasidalijo patarimais, kaip dar įtaigiau perteikti žmogaus emociją, bendrą kompoziciją ir nuotaiką fotografijoje, taip pat atkreipė dėmesį į dažniausiai pasitaikančias klaidas.

Po kūrybinių dirbtuvių Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Inga Kuzmarskienė viešniai Gintei Žulytei įteikė atminimo dovaną, padėkojo už įkvepiančią edukaciją bei pakvietė lektorę dar ne kartą apsilankyti Pagėgiuose. Įstaigos vadovė taip pat padėkojo Pagėgių sav. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos jaunimui ir juos lydėjusiai mokytojai Rasai Šlajienei už bendrystę bei kūrybiškumą, linkėdama nenustoti kurti, fotografuoti ir savo darbais garsinti Pagėgių kraštą.

Kūrybinės dirbtuvės suteikė daug gražių emocijų, jaunatviško kūrybinio polėkio ir įkvėpė prasmingiems pokalbiams. Tokie susitikimai primena, kad fotografija gali tapti ne tik meno forma, bet ir būdu geriau pažinti save, šalia esantį žmogų bei sustabdyti akimirkas, kurios ilgainiui tampa brangiais prisiminimais…

Nuotraukų galeriją galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą:  https://photos.app.goo.gl/C2A76Wm9h2qTSws8A

Asta Andrulienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

vyresnioji bibliotekininkė bibliografiniam–informaciniam darbui

Astos Andrulienės ir Lauros Kybartienės nuotr.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 0 441 57 328
El. p. info@pagegiusvb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.