Skip to content Skip to footer

Gaivi kalbos versmė Piktupėnų bibliotekoje

Nijolė Jogienė,

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos

Piktupėnų filialo bibliotekininkė

 

 

 

 

Iš kopų šnabždesio su debesim ir prošvaistėm,

Iš marių virpulio ir ežerų nendrėtų,

Iš duonos kvapo ir miškų giesmės

Kalba gimtoji lūposna įdėta.

Janina Degutytė

 

 

Šiomis poetės Janinos Degutytės eilėmis 2013 m. vasario 21 dieną Piktupėnų bibliotekoje prasidėjo literatūrinė-edukacinė popietė „Gaivi kalbos versmė“, skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Renginyje svečiavosi Piktupėnų pagrindinės mokyklos 4 klasės mokiniai ir jų mokytoja Eugenija Būdvytienė. Šio straipsnio autorė, bibliotekininkė Nijolė Jogienė, papasakojo, kokiomis didelėmis mūsų protėvių pastangomis didžiausias tautos turtas – gimtoji kalba– buvo išsaugota. Tarptautinė gimtosios kalbos diena – puiki proga prisiminti gimtosios kalbos kilmę,  pasirūpinti lietuvių kalbos išraiškingumu ir taisyklingumu bei prisidėti prie jos puoselėjimo. Bibliotekininkė supažindino su literatūrinėmis parodomis, skirtomis poetui Sigito Gedo 70 – osiomis bei poeto, klasiko KazioJakubėno 105 – osioms gimimo metinėms. Vaikai skaitė Kazio Jakubėno eilėraščius „Jonytė ir lėlė“, „Aš mergytė kaip pupa“, „Šeimininkė“, „Rogutės“.Šiuos eilėraščius ir dar daug nuotaikingų, vaikams skirtų kūrinėlių, parašytųlietuvių poetų ir rašytojų, galima rasti naujausioje, šiemet išleistoje knygoje „Jums, maži ir dideli“ (sudarytojos VitoldaGlebuvinė ir Aldona Mozelevskienė).Popietėje taipogi skambėjo žymaus lietuvių  poeto Sigito Gedos eilėraščiai iš jo vaikiškajai skaitytojų auditorijai skirtų poezijos knygelių ,,Močiutės dainos“ bei ,,Baltoji varnelė“.

Prasidėjus linksmajai viktorinai ,,Žiniukai“, vaikai susibūrė į komandas, kurių kiekviena turėjo atlikti skirtingas literatūrines  užduotis. Viktorinos dalyviai nenusileido vieni kitiems sumanumu,  lietuvių  kalbos žiniomis ir loginiais  sprendimais. Visos užduotys buvo parinktos iš bibliotekos  prenumeruojamų žurnalų vaikams „Naminukas“ bei „Vakaro žvaigždelė“.

Popietė baigėsi linksma gaida – dainomis . Linksmų, žinomų dainelių žodžiai taip pat buvo išspausdinti ,,Vakaro žvaigždelėje“. Dainuojant vaikams ir mokytojai, piešimo popieriuje renginio dalyviai rašė ir piešė tai,  ką jiems reiškia  žodžiai ,,gimtoji kalba“. Pasipylė tikras „minčių lietus“ – „Gimtoji kalba – tai visas gyvenimas, Lietuvos vertybė. Turtas“, „Gimtoji kalba – tai tikėjimas kalbėti lietuviškai“,„Gimtoji kalba – tai džiaugsmas skaityti knygas“. Šie ir dar daug gražių posakių, užrašytų vaikų ir jų mokytojos Eugenijos Būdvydienės, liko Piktupėnų bibliotekoje, kad kiekvienas norintis galėtų įamžinti savo  meilę Tėvynei ir jos gimtajai kalbai, užrašydamas savo mintis.

Popietės svečiai paliko Piktupėnųbiblioteką pakilios nuotaikos, praturtėję dvasiškai ir  pavaišinti saldumynais.

Atsisveikinimui nuskambėjo  poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiai:

„Kalba, kuria kalbam ir kuria didžiuojamės, yra mūsų kalba. Joje užtenka žodžių meilei ir neapykantai, džiaugsmui ir liūdesiui. Ji niekam negrasina, ji nieko neatstumia. Kaip ir visos, ji nori gyventi.“

{gallery}20130227NaujPiktGaiviKalbosVersme{/gallery}

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: