Skip to content Skip to footer

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė: „Mokausi skaityti ir skaitau!“

Nijolė Jogienė

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos

Piktupėnų  filialo bibliotekininkė

 

 

„… vaiko protas godus, širdis ištroškus…“

Pranas Mašiotas

Šia lietuvių klasiko, vaikų literatūros kūrėjo, mokytojo iš pašaukimo, publicisto Prano Mašioto mintimi Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Piktupėnų filiale (Piktupėnų bibliotekoje) prasidėjo tryliktoji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė.  Šią savaitę bibliotekoje vyko renginių ciklas, skirtas knygos, skaitymo populiarinimui.

Balandžio 23 dieną biblioteka pakvietė Piktupėnų pagrindinės mokyklos 1-2 klasių mokinius ir mokytoją Olga Otienę į literatūrinę popietę „Mokausi skaityti ir skaitau“ . Šio straipsnio autorė, bibliotekininkė Nijolė Jogienė, trumpai pristatė rašytojo Prano Mašioto biografiją, akcentavo, kad šiemet minime šio žymaus žmogaus 150-ąsias gimimo metines, supažindino su jo kūryba ir bibliotekoje esančiomis knygelėmis. Mažieji popietės dalyviai smalsiai apžiūrinėjo knygeles, skaitė nuotaikingas pasakėles apie gamtą, sodybos kiemą, visus pralinksmino pasakėlės apie Simuką ir žąsiną, kalakutą pasipūtėlį, apie Jonuką ir linksmąsias biteles, apie vištelės vaikučius ir daug, daug kitokių linksmų istorijų iš Prano Mašioto knygelės ,,Senelio pasakos“. Pasakėlę „Vyrai“ mažieji klausytojai suvaidino – vieni tapo žvirbliais, kiti pasipūtėliais kalakutais, karveliais, kregždėmis. Mažiesiems artistams taip patiko improvizuoti, kad pasakėlę jie vaidino kelis kartus. Labai raiškiai Prano Mašioto kūrinėlius skaitė pirmokė Simona Latuškevičiūtė, antrokai Viltė Žukauskaitė, Miglė Malinauskaitė ir Eimantas Otas. Pasibaigus literatūrinei valandėlei, jaunieji bibliotekos draugai vaišinosi saldumynais.

„…pripratinti vaikus prie skaitymo, kad jie paskum ir suaugę skaitytų  – štai vyriausias mano darbo tikslas.“, teigė Pranas Mašiotas. Šiuo rašytojo teiginiu vadovaujasi bibliotekos darbuotoja, nuolat rengia įvairius knygos renginius ir vaikams, ir suaugusiems.

Nacionalinės bibliotekų savaitės proga bibliotekoje eksponuojama senų knygų  paroda „Laikas nepavaldus knygos galybei“. Nors puslapiai pageltę, pabirę, bet lankytojams sukėlė daug teigiamų emocijų knygos, kurias skaitė jų seneliai, o gal net proseneliai. Įdomu paimti į rankas lietuvių klasiko Jono Krikščiūno-Jovaro knygą „Neliūdėk, berželi“, išleistą 1955 metais, poeto Jono Biliūno raštų 2 tomą, išleistą 1955 metais, klasika tapusią Aleksandro Ostrovskio  knygą „Bekraitė“, išleistą 1950 metais. Skaitytojus stebino leidinių įrišimas, knygos viršelių ir puslapių iliustracijos.

Balandžio 26 dieną Piktupėnų bibliotekoje vyko edukacinė-pažintinė popietė vaikams „Šiandien Aš – bibliotekininkas“. Pristatydama Bibliotekininko profesiją, bibliotekininkė Nijolė Jogienė pacitavo rašytoją Joną Avyžių, kuris pasakė,…profesiją ir žodį Bibliotekininkas daugeliu atvejų aš taip pat rašyčiau iš didžiosios raidės, nes įsivaizduoju, kad Bibliotekininkas kažkuo panašus į bitę darbininkę…“. Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo apie bibliotekos darbo specifiką, struktūrą, knygų katalogus, leidinių išdėstymą, jų skirstymą pagal skyrius. Bibliotekininkė ne tik pasakojo, bet ir parodė  knygas lentynose,  surikiuotas abėcėlės tvarka.  ,,Padirbėti“ bibliotekininkėmis panoro aštuntokės Laura Čepaitytė, Karolina Zakarevičiūtė ir Gabrielė Stungurytė. Jos puikiai aptarnavo skaitytojus ir už tai buvo apdovanotos  gėlėmis. Prasidėjus diskusijai apie elektronines  knygas, dauguma moksleivių teigė, kad jiems maloniau skaityti ,,tikrą“ knygą.

Baigėsi tryliktoji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, atskleidusi, parodžiusi bibliotekose  sukauptus dvasios turtų lobynus, kurie  pasiekiami ir prieinami  kiekvienam iš mūsų.

{gallery}20130510NRengMokausiSkaityti{/gallery}

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: