Skip to content Skip to footer

Piktupėnų bibliotekoje liejosi Maironio poezijos vilnys

Nijolė Jogienė – Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos

Piktupėnų filialo bibliotekininkė


Prabėgo pro šalį kaip marių vilnis

Jaunatvė ir jos viesulai,

Ir rodos šiandieną, kad buvo tai vis

Tik jaukūs ir gražūs sapnai…

 

Šiomis poeto, kunigo, profesoriaus Jono Mačiulio-Maironio eilėmis 2012 m. spalio 2, 9, 15, 23, 30 dienomis buvo pradedamos literatūros kūrinių garsinio skaitymo valandėlės „Prabėgo pro šalį kaip marių vilnis…“. Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Piktupėnų filiale kiekvieną spalio mėnesio antradienįlinksmai šurmuliuodavo mažieji knygų bičiuliai, jaunimas bei garbaus amžiaus poeto Maironio eilių mylėtojai, mat literatūriniai skaitymai ir buvo skirti šio lyriko 150-osioms gimimo metinėms ir Maironio metams paminėti.

Pagėgių savivaldybės viešąją biblioteką ir Piktupėnų pagrindinės mokyklos bendruomenes nuo seno sieja gražūs ir bičiuliški bendradarbiavimo ryšiai, meilė knygai, švietimui, kultūrai ir skaitymui. Tad savo darbo vietose Maironio eilesmielai bei entuziastingai skaitė ir Piktupėnų pagrindinės mokyklos techninio personalo darbuotojos: Eleonora Bertašienė, Angelė Jonikienė, Nijolė Kiupelienė ir Nijolė Kuizinienė, o raiškiu ir įtaigiu balsu poeto Maironio posmus klausytojams dovanojo Piktupėnų pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinė Agnė Jakubauskaitė.Kaip rašė Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė, poetė, prozininkė Aldona Ruseckaitė:…Maironio poezija niekada dar nebuvo visam laikui pasitraukusi nuo lietuvių tautos, iš žmonių širdžių. Ji tarsi vandenyno bangos – tai nutolsta, tai vėl priartėja….

 

Vieną rudenišką spalio popietę į Piktupėnų biblioteką sugūžėjo Piktupėnų pagrindinės mokyklos 8 klasės mokiniai, kuriųdaugelisaktyviaidalyvauja įvairiuose raiškiojo skaitymo konkursuose. Tuo metu bibliotekoje taipogi svečiavosi Piktupėnų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laima Žemgulienė, lietuvių kalbos mokytoja Audronė Norkaitytėbei Piktupėnų kaimo gyventojai. Literatūrinės – kūrybinės popietės pradžia tapo poetinė viktorina, kurios metu renginio dalyviai pasidalino į tris grupes ir dėliojo „išsibarsčiusius“ Maironio eilių posmus. Padedami mokytojų, vaikai greitai surado „pasimetusiems“ posmams jų vietas eilėraštyje, pasakė eilėraščio pavadinimą ir deklamavo. O „pabirę“ buvo poeto Maironio eilėraščiai „Laiškai“, „Saulei leidžiantis“, Tupi šarka“. Skambant tyliai muzikai, lietuvių kalbos mokytoja Audronė popietės svečiams papasakojo apie poeto, kunigo, profesoriaus Jono Mačiulio-Maironio gyvenimo ir kūrybos kelią,išsakė įvairius literatūrinius apmąstymus šio lyriko poezijos savitumo ir išskirtinumo tema bei perskaitė poemą „Trakų pilis“. Išraiškingai žymiojo lietuvybės puoselėtojo ir kūrėjo Maironio eiles deklamavo Piktupėnų pagrindinės mokyklos 8 klasės mokiniai: Mantas Arnašius, Laura Čepaitytė, Gabrielė Stungurytė irDeividas Vismantas. Direktoriaus pavaduotojos LaimosŽemgulienės padeklamuotas eilėraštis „Nuo Birutės kalno“ išspaudė ašarą daugeliui popietės dalyvių. Pabaigai, kas tyliai, nedrąsiai, kas pilnu balsu,tačiau visi vieningai sudainavo dainą „Oi neverk, motušėle“, parašytą remiantis būtentpoeto Maironio eilėmis.

Šio literatūrinio renginio dalyviai pavaišinti saldumynais, mokytojos apdovanotos gėlėmis ir atminimo dovanėle – knyga. Skanėstus ir gėles padovanojo ištikimasis Piktupėnų bibliotekos bičiulis, rėmėjas ir geradaris ŽŪK „Piktupėnų javas“ bei jo vadovas Algirdas Steponavičius.

Maironio metai – tai iškalbingas ir džiugus laikas, kai galime prisiliesti prie didžios išminties, prie didžio žmogaus mintimis, eilėmis ir atminimu.

…taip Šešupė, Dubysa, Nevėžis, Minija ir kitos vietos Lietuvoje iš po Maironio plunksnos išėjo, lyg stebuklingos upės, kurias norėjai pamatyti, lyg užburtus vandenis, ar žavinčius slėnius ir Šatrijos kalnus. Poetas atvėrė akis, kad Lietuva graži šalis… rašė lietuvių literatūros klasikas Antanas Vaičiulaitis.

 

Nuotraukų  autorė Nijolė Jogienė

{gallery}20121112NRengPiktupenLiejosiMairon{/gallery}

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: