Skip to content Skip to footer

Tinginių pasakos Piktupėnų bibliotekoje

Protingoji žuvėdra drąsiai nuskrido krantan, atsitūpė netoli berniuko ir, truputį pakreipusi galvą, ėmė atidžiai žiūrėti jam į akis. Berniukas nusišypsojo ir tuoj pat ėmėsi senąją žuvėdrą piešti. Jam, tiesą pasakius, buvo truputį nejauku, kad netoli jo tupi tokia akiplėšiškai drąsi žuvėdra ir bemaž nemirksėdama spokso į jį… Susidomėjęs jis irgi ėmė ją apžiūrinėti, paskui pagavo gilų jos akių žvilgsnį, ir staiga jį apėmė lengvas žiovulys. Berniukas prigulė ant smėlio ir kaipmat užmigo…

 

Šia rašytojo Vytauto V. Landsbergio knygos „Berniukas ir žuvėdros“ ištrauka Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Piktupėnų filialo bibliotekininkė Nijolė Jogienė kreipėsi į jaunuosius knygos bičiulius saulėtą ir šiltą gegužės 9 dienos popietę. Taip prasidėjo pavasario savaitinių garsinių literatūrinių skaitymų „Tinginių pasakos prieš saldų miegelį“ 5-10 m. vaikams ciklas, skirtas 1962 m. gimusio poeto, prozininko, dramaturgo, kino ir teatro režisieriaus, muzikanto Vytauto V. Landsbergio 50-ies metų jubiliejui paminėti. Šis kūrėjas – vienas populiariausių lietuvių rašytojų vaikams Nepriklausomoje Lietuvoje ir taipogi pasakos žanro atnaujintojas.

Savo vaikams prieš miegą rašytojas sekė pasakas. Sekė sekė, o po to jas užrašė… Vytauto V. Landsbergio parašytų knygų kraitė pasižymi netikėtais žanrais. Toje pačioje knygelėje absurdą  keičia dvasinės temos. Skaitant pasaką jaučiamas ryškus, tačiau paslėptas moralas. Daug knygelių rašytojas sukūrė pagal dalininkės, pasakų vaikams rašytojos Sigutės Ach nupieštus paveikslėlius.

Literatūrinių popietinių valandėlių metu mažiesiems bibliotekos lankytojams skaityta menininko, rašytojo Vytauto V. Landsbergio knyga „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“, išrinkta geriausia 2011-ųjų metų knyga vaikams. Tai – trečioji šio autoriaus knyga apie arklį Dominyką. „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“ – dėmesį kaustanti ir drauge pamokanti detektyvinė istorija apie pavogtą Dominyko mylimosios amžinai šildantį brangakmenį, pavydą ir amžinąsias vertybes: gerumą, meilę, pasiaukojimą.

Entuziastingiausiai Vytauto V. Landsbergio kūrybos skaitymuose bei perskaitytų kūrinių aptarimuose dalyvavo Piktupėnų pagrindinės mokyklos 1 klasės mokiniai su auklėtoja Olga Otiene. Visi skaitinių ciklo „Tinginių pasakos prieš saldų miegelį“ dalyviai vieningai nusprendė, kad knyga apie arklį Dominyką yra pati įspūdingiausia. Išklausytas ir šios pasakos garso įrašas. Taipogi skaitytos tokios šio rašytojo knygelės kaip „Julijos sapnai“, „Kiškis Pranciškus“, „Rudnosiuko istorijos“, „Tinginių pasakos“, o knygą „Kiaušinių pasakos“ skaitė ne tik Piktupėnų pagrindinės mokyklos pirmokėliai, bet ir 6, 7 bei 8 klasių moksleiviai. Pirmokai prašė skaityti ją dar ir dar, kol išklausė visų dešimties kiaušinių pasakas.

Literatūrinių – garsinių skaitymų ciklu siekta sužadinti pačių mažiausiųjų bibliotekos lankytojų domėjimąsi šiuolaikine lietuvių literatūra, skatinti skaitomumą ir ugdyti jaunojo žmogučio širdyje meilę lietuviškai knygai.

– Tada pasakyk, ko tu pats jau išmokai?

– Reikia išmokti kantrumo. Išmokti nepasiduoti. Suprasti, kas esi pats, kas tavo draugai, šeima. Išmokti mylėti…

– Mylėti yra svarbiausia?

– Taip. Vaikas išmoksta meilės, jei yra jį mylinčių žmonių. Aš meilės išmokau.

(iš Vytauto V. Landsbergio knygos „Berniukas ir žuvėdros“)

 

Nijolė Jogienė – Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Piktupėnų filialo bibliotekininkė

{gallery}20120528NRengPiktupTinginiuPasakos{/gallery}

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: