Skip to content Skip to footer

Vaikų Metų knygos rinkimai Piktupėnų bibliotekoje

Dalė  Mačienienė

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos

Vaikų literatūros skyriaus vedėja

 

2013 m. gruodžio mėnesį Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Piktupėnų filialo jaunuosius knygos mylėtojus pasiekė džiugi žinia. Bibliotekos parengtas projektas ,,Kai knyga paliečia vaiko širdį“ literatūriniame konkurse – akcijoje ,,Vaikų Metų knygos rinkimai 2013“ pateko į geriausiųjų sąrašą ir laimėjo penkias akcijoje dalyvaujančias lietuvių autorių parašytas knygeles vaikams. Tai I. Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“, K. Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“, A. Šimkaus „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“, V. Lapinos „Ar pažįsti Kiukį“ bei T. S. Butkaus „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“.

Visą 2014 m. sausio mėnesį Piktupėnų bibliotekoje veikė literatūrinė paroda, skirta akcijos „Metų knygos rinkimai 2013“ populiarinimui ir sklaidai, kurioje buvo eksponuojamos konkurse dalyvaujančios minėtos knygos vaikams, pateikiama informacija apie balsavimą už labiausiai patikusį perskaitytą kūrinį.

 

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2013“ knygelių vaikams penketukas ,,svečiavosi“ Piktupėnų pagrindinės mokyklos pradinėse klasėse. Literatūrinių – informacinių valandėlių „Keliauja knygų vėjai“ metu, bibliotekininkė Nijolė Jogienė skaitė kūrinėlių ištraukas, supažindino, kaip galima balsuoti internete už patikusią knygelę. Bibliotekininkė informavo, kad balsavimas vyks ir Piktupėnų bibliotekoje bei pakvietė visus vaikus pateikti savo pasiūlymus ir idėjas, kokia turėtų būti balsavimo dėžutė.

Sausio 15 dieną – „Literatūrinės dėžutės paslapties“ dieną – bibliotekoje šurmuliavo  pradinių ir vyresniųjų klasių mokiniai. Kiekvienas atėjo turėdamas  idėją, kokia turėtų būti balsavimo dėžutė. Po ilgų kūrybinių diskusijų imtasi veiklos, kurios rezultatas – spalvota, pasipuošusi ,,skrybėlaite“ balsavimo dėžutė. Balsavimo lapeliai buvo dviejų spalvų. Ant žalių lapelių reikėjo užrašyti akcijoje ,,Vaikų Metų knygos rinkimai 2013“ dalyvaujančios ir labiausiai patikusios knygutės pavadinimą. Mėlyni lapeliai buvo skirti balsavimui nominacijoje ,,Knyga mano atminty…“ – ant jų reikėjo užrašyti mylimiausios  knygos pavadinimą.

Pirmieji balsavusieji bibliotekoje buvo Piktupėnų pagrindinės mokyklos pirmokėliai ir jų mokytoja Eugenija Budvytienė. Vaikams labai patiko jų mokytojos garsiai perskaityta Kęstučio Navako knygelė apie uodo Udo ir dramblio Dra pasikalbėjimus. Daug juoko ir šypsenų sukėlė bibliotekininkės Nijolės Jogienės skaitomi eiliuoti pasakojimai iš A. Šimkaus knygelės „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“. Nuo balsavusių pirmokų neatsiliko ir ketvirtokai, į biblioteką užsukę su mokytoja Žaneta Norvilaite.

Sausio 31 dieną įvyko balsų skaičiavimo ir apibendrinimo popietė „Šauniojo penketuko rinkimai“. Komisijos nariai – savanoriai – penktokas Mantas, trečiokai Ernestas ir Artūras – atidarė balsadėžę ir suskaičiavo balsavimo lapelius. „Vaikų Metų knygos 2013“ rinkimuose dalyvavo 45 jaunieji skaitytojai, nominacijoje „Knyga mano atminty…“ – 36 Piktupėnų bibliotekos skaitytojai. „Vaikų Metų knygos rinkimuose 2013“ po 15 balsų surinko dvi knygutės. Tai – K. Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ bei V. Lapinos „Ar pažįsti Kiukį“. Už  I. Vizbaraitės parašytą knygutę „Karžygiuko istorija“ balsavo 6 mažieji skaitytojai, už T. S. Butkaus „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“ – 5.  A.Šimkaus parašyta knygelė „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“ patiko keturiems vaikams. Už minėtas  knygutes vaikai taip pat balsavo internetu svetainėje „Metų knygos rinkimai 2013“.

Popietė baigėsi pokalbiu – diskusija apie knygos, skaitymo svarbą mūsų gyvenime. Visi pritarė nuomonei, kad knygų reikšmė yra neįkainojama, nes skaitymas lavina kiekvieno žmogaus vaizduotę, kūrybingumą, plečia pasaulio pažinimą. Žmogus, skaitydamas knygą, niekada nebūna vienišas – su juo yra knyga, kuri praturtina jo dvasią, leidžia pažinti savo ir kitų žmonių poelgius, jausmus. Knygos – didelės išminties ir žinių lobynai.

 

{gallery}20140221NVaikuMetuKnyg{/gallery}

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: