Skip to content Skip to footer

Atverstų knygų šviesa

Šilgalių bibliotekoje nuolat vyksta daug gražių renginių: literatūros, dailės bei etnografijos darbų parodos, literatūriniai, muzikiniai, informaciniai, pažintiniai, kūrybiniai vakarai, popietės, užsiėmimai įžymioms datoms ir tradicinėms kalendorinėms šventėms paminėti. Ir šį kartą Šilgalių kaimo biblioteka pakvietė kraštiečius į literatūrinę – muzikinę  popietę ,,Mūsų tėviškės spalvos“, kurioje dalyvavo nemažas būrys bibliotekos  bičiulių ir svečių.

 

Pristatydama reprezentacinį leidinį „Pagėgiai. Šis kraštas kaip muzika…“ Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė sakė, kad idėja išleisti šio krašto savitumą atspindintį leidinį savivaldybės vadovų ir krašto kultūros žmonių tarpe buvo puoselėjama jau seniai. Atsiradus galimybei pasinaudoti Europos Sąjungos fondų lėšomis, Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka parengė projektą reprezentacinio leidinio sudarymui bei leidybai. Šioje knygoje paskelbtose mokslininkų – Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorės doc. dr. Silvos Pocytės (Klaipėdos universitetas) ir prof. habil. dr. Domo Kauno (Vilniaus universitetas) – publikacijose nuosekliai ir išsamiai pristatoma Pagėgių krašto istorija, raštijos, knygos ir spaudos verslo plėtotės raida jame. Knyga „Pagėgiai. Šis kraštas kaip muzika…“ išleista dviejų tūkstančių egzempliorių tiražu, keturiomis kalbomis, gausiai iliustruota. Daugelis  krašto mylėtojų džiaugiasi nauju leidiniu ir tikina, kad tai būtų puiki dovana giminaičiui ar bičiuliui.

Literatūrinės – muzikinės popietės metu Šilgalių bendruomenės nariams taipogi pristatytas lituanisto, literatūros kraštotyrininko, publicisto, rašytojo Benjamino Kondrato (Vilnius) naujausias darbas – 2011 m. dienos šviesą išvydusi septintoji serijos „Kūrėjų pėdsakais“ knyga „Pagėgių kraštas“. Mūsų kraštas nuo seno garsus kaip svarbus Mažosios Lietuvos raštijos, lietuviškosios kalbos ir spausdinto žodžio leidybos kraštas. Tad ir žmonių, iškilių asmenybių, dirbusių ir tebedirbančių šioje srityje yra nemažai. Knygoje pateikiamos net 152 mūsų kraštui nusipelniusių raštijos veikėjų biogramos.  Leidinyje pristatomos tokios Stoniškių seniūniją garsinusios ar tebegarsinančios asmenybės kaip Fridrichas Bajoraitis, Bronius  Bagdonas, Benediktas Bračas, Augustė Fridrykė Augustienė, Gediminas Kačiulis, Jonas Vanagaitis ir daug kitų.  Tenka apgailestauti, jog ribota knygos apimtis neleidžia sudėti informacijos apie visas šių laikų raštijos baruose dirbančiąsias Pagėgių krašto personalijas.

Renginyje nestigo ir malonių siurprizų. Literatūrinės šventės pabaigoje vyko ištikimiausių bibliotekos lankytojų apdovanojimai: knygos „Pagėgiai. Šis kraštas kaip muzika…“ buvo įteiktos kraštietėms, bibliotekos leidinių skaitytojoms bei renginių lankytojoms Danguolei Alaburdienei ir Birutei Puodžiūnienei. Originaliai muzikavo Šilgalių pagrindinės mokyklos merginų – Gabrielės Bijeikytės, Odetos Lukoševičiūtės, Gintarės Plungytės ir Evelinos Zarambaitės – ansamblis. Bibliotekos svečiai galėjo pasimėgauti gaivia įvairių žolelių arbata arba kava. Visus apėmė smagus bendruomeniškumo jausmas.

Tatjana Biliūnienė

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos

Šilgalių filialo bibliotekininkė

{gallery}20120503NRengAtverstuKnyguSviesa{/gallery}

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: