Skip to content Skip to footer

Su Maironio vardu

„Maironis daugiau negu poetas. Mes žinome daug didesnių poetų už Maironį, tačiau Maironis mums kažkas daugiau negu jie. Ne savo raštų gausumu, ne tematikos svarumu, o savo lietuviško žodžio galia ir poveikiu mūsų sąmonei, žodžio, padėjusio mums rasti save, apsispręsti ir visą amžių pasilikti su savo kraštu ir savo tauta.“ (Vincas Mykolaitis-Putinas)

2012 m. spalio 18 d. Šilgalių bibliotekoje jauniesiems 10-14 m. amžiaus bibliotekos lankytojams suorganizuota literatūrinė garsinio skaitymo popietė „Graži tėvynė savo dangaus mėlyne“, skirta poeto, kunigo, profesoriaus Jono Mačiulio-Maironio 150-osioms gimimo metinėms ir Maironio metams paminėti.

 

Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė papasakojo renginio dalyviams apie poeto Maironio asmenybę ir kūrybą. Popietės metu pristatytos š. m. spalio 1-31 dienomis veikiančioje literatūrinėje parodoje „Spindulys vilties šviesos“ eksponuojamos Jono Mačiulio-Maironio autorinės knygos ir literatūrologų parengti apžvalginiai darbai šio rašytojo biografijos faktų, kūrybos bei veiklos tematika. Mažieji Maironio posmų mylėtojai skaitė ištraukas iš Maironio poemos „Jūratė ir Kastytis“ ir savo mėgstamiausius eilėraščius iš šio autoriaus poezijos rinktinių „Kur, bėga Šešupė“ bei „Mano gimtinė“.

Tai buvo graži, šiltų posmų tėvynei Lietuvai kupina popietė jaukiuose knygų namuose – Šilgalių bibliotekoje.

{gallery}20121022NNaujSuMaironioVardu{/gallery}

 

Tatjana Bilūnienė – Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Šilgalių filialo bibliotekininkė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: