Skip to content Skip to footer

Susitikimai su knyga Šilgalių bibliotekoje

Tatjana Biliūnienė,

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos

Šilgalių filialo bibliotekininkė

 

Biblioteka – erdvė, kurioje galima skaityti, mokytis, bendrauti, leisti laisvalaikį, dalyvauti įvairiuose renginiuose: meninių parodų, naujų knygų pristatymuose, susitikimuose su poetais, rašytojais, įvairių kalendorinių švenčių minėjimuose.

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Šilgalių filiale gruodžio pradžioje vyko susitikimas – ekskursija su mažiausiais šios bibliotekos lankytojais. Į svečius atskubėjo Šilgalių mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtiniai su mokytoja Danguole Miklove. Mažųjų svečių amžius buvo labai skirtingas – nuo trijų iki šešerių metų. Juos visus vienija ne tik noras žaisti, bet ir noras pažinti pasaulį, aplinką, kurioje jie gyvena. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė trumpai papasakojo apie bibliotekos veiklą, struktūrą, parodė, kur ,,gyvena“ gražiausių pasakų, užburiančių istorijų, skambių eilėraštukų knygutės. Vaikai susidomėję vartė knygeles, žiūrinėjo paveikslėlius. Raideles jau pažįstantiems vaikams bibliotekininkė skaitė ištraukas iš rašytojo Anzelmo Matučio knygelės ,,Girios abėcėlė“, o ikimokyklinukai turėjo atspėti, kokiai abėcėlės raidei skirtas eilėraštukas. Susitikimo pabaigoje vaikučiai, atsidėkodami už šiltą priėmimą, deklamavo visų mėgstamo lietuvių poeto Kazio Jakubėno eilėraštukus, o atsisveikindami žadėjo tapti bibliotekos skaitytojais ir tikrais knygos bičiuliais.

 

Knygos ir skaitymo populiarinimas Šilgalių bibliotekoje vyksta nuolat: renginių, pokalbių su vaikais, garsinio skaitymo valandėlių ir kitų su literatūra ir knyga susijusių veiklų metu. Vienas iš tokių užsiėmimų – gruodžio 17 dieną vykusi literatūrinė pasakų popietė 2-3 klasių mokiniams „Kaip gyvena pasakėlės?“, skirta vaikų literatūros kūrėjo Prano Mašioto 150-osioms gimimo metinėms. Renginio metu buvo pristatyta literatūrinė paroda „Vaikystės motyvai“, supažindinanti su šio rašytojo biografija ir kūryba. Taipogi vaikai skaitė Prano Mašioto pasakas iš knygų „Kad greičiau augčiau“, „Senelio pasakos“, „Mano dovanėlė“ ir, žinoma, dalijosi įspūdžiais apie neseniai perskaitytus kitų rašytojų kūrinius. Bibliotekininkė Tatjana pakvietė visus dažniau lankytis bibliotekoje bei skaityti knygas, nes skaitantis žmogus turi geresnę atmintį, platesnę vaizduotę, yra kūrybingesnis ir iškalbingesnis. Visi popietės dalyviai buvo apdovanoti prizais.

{gallery}20140107NRengSilgaliuSusitikimai{/gallery}

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: