Skip to content Skip to footer

Literatūrinė – muzikinė popietė „Žodžių vainiką nupinsiu“ Stoniškių bibliotekoje

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos

Stoniškių filialo bibliotekininkė Zofija Genutienė

Pagėgių savivaldybės Stoniškių seniūnijoje gyvena daug talentingų žmonių, kaip antai: tapytoja Liucija Bungardienė, poetas bei dailininkas Gediminas Kačiulis, šokio meno puoselėtoja Danutė Paškauskienė. Juos ir daugelį kitų paminėjo Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Stoniškių filialo bibliotekininkė Zofija Genutienė, pradėdama literatūrinę – muzikinę popietę „Žodžių vainiką nupinsiu“, skirtą supažindinti Pagėgių krašto gyventojus su savivaldybės raštijos veikėjais, jų darbais bei literatų sambūrio „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“, kuriam atstovavo kraštotyrininkas, poetas Bronius Bagdonas bei visuomenininkė, literatė Danutė Bardauskienė, veikla.

 

Nostalgiją sukėlė Broniaus Bagdono sukurtos eilės apie gimtą kraštą, gamtą, meilę žmogui ir tėvynei. Jas išraiškingai renginio svečiams pateikė skaitovės Gabija Bergner, Bernarda Ežerskienė, Eglė Pužaitė bei Eugenija Pužienė.

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė, kalbėdama apie Bronių Bagdoną, pasidžiaugė, kad Mažoji Lietuva užaugino tokį taurų gimtosios žemės puoselėtoją. Jo kūryba pagėgiškiams buvo pristatyta prieš keletą metų tradicinio literatūrinio Pagėgių pavasario metu ir nepaliko abejingų. Sužavėta Broniaus Bagdono kūryba buvo ir pagėgiškė, Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jūratė Jablonskytė-Caspersen, 2010-aisiais skyrusi poetui savo vardo literatūrinę premiją. Sukaupęs didžiulį kraštotyrinį archyvą, šis asmuo juo noriai dalijasi su visais. Taipogi jis daug naudingos informacijos apie Pagėgių krašto istorijos vingius suteikė rašytojui Benjaminui Kondratui, rengiančiam knygų seriją „Kūrėjų pėdsakais“. Paskutinė jo parengta knyga yra būtent apie Pagėgių krašte kuriančius ar kūrusius žmones. Neabejojama, jog krašto tyrinėtojo B. Bagdono surinkta kraštotyrinė medžiaga labai pravers ateities kartoms…

Viešosios bibliotekos direktorė taipogi džiaugėsi literatų sambūrio narės Danutės Bardauskienės aktyvumu, tiesiog neišsemiama jos energija dalyvaujant kultūriniame gyvenime. Danutė Bardauskienė susirinkusiems paskaitė savo naujausius literatūrinius kūrinius. Įstrigo atmintin trumpas pasakojimas apie viešnagę Klaipėdos mieste, kurį reziumavo tokia išvada: „Geriausia – savame krašte, kur savi, šiltai bendraujantys, mieli žmonės. Negalėčiau gyventi mieste…“ Savo meilę gimtoms vietovėms ji išreiškia atsakingai ruošdama Plaškių kaimo šventes, kitus renginius, rašydama įvairius kultūrinius projektus.

Pagėgių savivaldybės vicemeras Vytautas Stanišauskas prisiminė B. Bagdoną kaip savo mokytoją, bendradarbį. Džiaugėsi, galėdamas išgirsti jį kaip poetą, pamatyti jo kraštotyrinius darbus. Mero pavaduotojo teigimu, iniciatyvumo, veiklumo bei gražių, originalių idėjų gausos Danutei Bardauskienei galima tik pavydėti. Dėkodamas abiems popietės dalyviams, Vytautas Stanišauskas jiems įteikė po gražią puokštę.

Renginio metu Bronius Bagdonas supažindino popietės svečius su Stoniškių seniūnijos kūrėjais. Jo surinkta medžiaga siekia net 18-ąjį amžių, kai Plaškiuose gyveno ir dirbo Mažosios Lietuvos kultūros veikėjai Kristijonas Lovynas, Kristijonas Dovydas Vitichas, vėlesniais laikais – Gustavas Juozapaitis, Viktoras Gailius, Rukuose – Fridrichas Bajoraitis ir kiti. Kraštotyrininkas pakvietė nebūti abejingais savo krašto praeičiai bei prisijungti kaupiant dokumentinę – kraštotyrinę medžiagą apie kuriančius žmones, išsaugoti savo artimų ar pažįstamų kūrybą.

Stoniškių seniūnas Gintautas Stančaitis, sveikindamas popietės dalyvius, palinkėjo, kad tokie literatūriniai susibūrimai būtų kuo dažnesni ir skambiais posmais, prasmingais žodžiais gaivintų žmonių sielas. Renginio metu beveik kiekvienas dalyvis paskaitė pasirinktą savo mieliausią Pagėgių krašto literatų sukurtą eilėraštį. Nutrūko gitaros stygos, ir, rodėsi, jog Stoniškių seniūnijos muzikos mėgėjų grupės „Trio“ koncerto nebus. Tačiau Vytautas Paškauskas užtraukė dainą, o jai pritarė Danutė Paškauskienė, Danutė Bardauskienė ir Gintautas Stančaitis. Abejingų neliko. Dainavo visi. Poezija ir dainos liejosi ilgai bei laisvai, niekas neskubėjo namo. Renginį rėmė Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka, skanų pyragą iškepė Danguolė Kemėrienė, o Dangeros Bajarkevičienės iškeptas tortas tirpo burnoje…

{gallery}20110603NRengStoniskiuLiteraturine{/gallery}

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: