Skip to content Skip to footer

Stoniškių bibliotekoje- kūrybinių atsivėrimų vakaras

Zofija Genutienė

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Stoniškių filialo bibliotekininkė


 

 

 

„Atsivėrimai būtini visiems.

Kitaip mūsų sielos virstų pelkėm,

Kurias jokie dievai

Nusausint nepajėgtų“.

Audrius Šikšnius

 

2012 m. gruodžio 6 d. pavakarę Stoniškių biblioteka kraštiečius ir visus knygos bei poetinio žodžio mylėtojuspakvietė į Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nario, respublikinio poezijos konkurso „Žydinti vyšnios šakelė“ (2009 m.) ir literatūrinės Fridricho Bajoraičio premijos (2012 m.) laureato, šilutiškio Audriaus Šikšniaus naujausios poezijos rinktinės „Atsivėrimai“ sutiktuves.

Atvykstantį poetą Audrių Šikšnių renginio dalyviai pasitiko garsiai skaitydamijo posmus, kuriuose pasakojama apie išmintingas kaimo senoles, apie močiutės pamokymus mažu būti tik prieš Dievą ar apie ant ajerųkepamą duoną, kurios skonis tarsi juntamas klausantis šių eilių…Poetą į Stoniškius atlydėjo jo autorinės knygos „Atsivėrimai“ redaktorė, Šilutės rajono Traksėdžių pagrindinės mokyklos direktorė Birutė Morkevičienė.

Pristatydama poetą Audrių Šikšnių, Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė supažindino susirinkusiuosius su šio rašytojo kūrybos aruodu: per ketverius metus jau išleistosnet 5 autoriaus knygos. Tai: poezijos rinktinė „Namų link“ (2008 m.), eilėraščių ir apsakymų knyga „Toli nuo dangaus“ (2009 m.), eiliuotų ir prozinių pasakojimų knyga „Kur keliai po rugius išsivaikšto“ (2010 m.),eilėraščių rinktinė „Du keršuliai karvelėliai“(2011 m.) ir jubiliejinė penktoji poezijos knyga– „Atsivėrimai“ (2012 m.). Pats A. Šikšnius prisipažino, jog poreikį rašyti pajuto vėlai, tačiau kilusią kūrybinę mintį visada skubėdavęs užrašyti, nes nežinia, kada ji vėl kils.Įgijęs miškininko specialybę, dirbo landšafto inžinieriumi Druskininkuose. Ten susipažino su poetu, eseistu, vertėju Kornelijumi Plateliu ir, jo paskatintas, savo kūrybą ėmė publikuoti spaudoje. Tuometiniuose žurnaluose „Girios“, „Jaunimo gretos“, „Mūsų gamta“ir pasirodė pirmieji A. Šikšniaus kūriniai. Vėliau viskas sugulė į sąsiuvinius…

Literatūrinio vakaro metu poetas išraiškingu, vis nutylančiu balsu padeklamavo daug savo eilėraščių. Audrius Šikšnius dėkojo savo kūrybos mecenatui, šilutiškiui verslininkui Arvydui Jakui, remiančiam visų jo knygų leidybą:„Mūsų pažintis – Dievo dovana. Jei jos nebūtų, eilėraščiai tebegulėtų mano sąsiuviniuose. O dabar pakeliui – jau šeštoji mano knyga!“, – sakė poetas.

Vykstant naujausios Audriaus Šikšniaus poezijos knygos „Atsivėrimai“ sutiktuvėms, Stoniškių bibliotekos sienas puošė šio renginio viešniosBirutės Morkevičienės fotografijos darbų paroda „Gėlės“.Pristatydama šią parodą autorė pasakojo, jog visi ekspozicijoje vaizduojami gėlių žiedai yra fotografuoti skirtingose Lietuvos vietovėse. Birutė Morkevičienė – ne tik vaizduojamojo, bet ir rašytinio meno gerbėja, mielai skaitanti, vertinanti ir redaguojanti Audriaus Šikšniaus kūrinius.Literatūrinio vakaro metu ji dalijosi mintimis apie Audriaus Šikšniaus kūrybos darbus ir, linkėdama, jog skaitymas visada būtų malonus, įdomus ir spalvingas, kiekvienam renginio dalyviui padovanojo po savo rankų darbo knygos skirtuką, kuriame – jos kūrybos eilės ir gėlių žiedų fotografijos.

Visidalyvavusieji naujausios Audriaus Šikšniaus poezijos knygos sutiktuvėse, turėjo galimybę įsigyti šį leidinį ir gauti autoriaus autografą bei palinkėjimą. Vykstant autografų dalyboms ir besiplėtojant maloniems pokalbiams, buvo vaišinamasiįvairiais gardumynais ir apžiūrima šio poeto 50-mečiui ir rašytinės kūrybos puoselėjimui parengta literatūrinė paroda „Neprašykit poetų kalbėti…“.

{gallery}20121227NRengStoniskiuBiblAtsiverimuVakaras{/gallery}

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: