Skip to content Skip to footer

Pagėgių kraštas – mūsų atminty

Įsibėgėja reprezentacinio leidinio „Pagėgiai. Šis kraštas kaip muzika…“ ir  Benjamino Kondroto knygos „Kūrėjų pėdsakais: Pagėgių kraštas“ pristatymai krašto bibliotekose ir mokyklose.  Vasario 23 d. Piktupėnų pagrindinėje mokykloje buvo jaučiamas didesnis šurmulys nei įprastą dieną. Mokyklai, kuri pasižymi aktyvia veikla, renginių įvairove, kuri glaudžiai bendrauja su Piktupėnų filialo biblioteka, bibliotekininkė Nijolė Jogienė pasiūlė knygų pristatymą  organizuoti mokykloje aštuntų ir dešimtų klasių moksleiviams. Renginyje prie moksleivių prisijungė mokyklos pedagogai, laisvesni nuo darbo techninio personalo darbuotojai bei nepaisant žvarbaus, lietingo oro  Piktupėnų mikrorajono gyventojai, ištikimieji bibliotekos lankytojai.

 

Piktupėnų filialo bibliotekininkė Nijolė Jogienė susirinkusiems priminė bibliotekos svarbą  mūsų gyvenime: šiandiena biblioteka – informacijos klodai bei ryšys su visu pasauliu, interneto valdymo paslapčių bibliotekoje mokosi nuo pirmokėlio iki garbaus amžiaus senjoro. Biblioteka kaupia, skleidžia ir platina sukauptus žmonijos rašytinius dvasios turtus, o jos svarbiausioji misija – kad šie klodai būtų prieinami kiekvienam. Žmogus, į biblioteką įžengęs maždaug prieš 5000 metų ir šiandiena čia ieško ir atranda visa tai, kas tenkina jo informacinius poreikius.

Renginio viešnia Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė, pristatydama B. Kondroto leidinį sakė, kad autorius savo knygoje pristato per 150 Pagėgių krašto kūrėjų, kurie įnešė svarų indėlį į krašto raštijos aruodą, rašytojas  lyg „suinventorizuoja“ Pagėgių krašto raštijos veikėjus, per šių asmenybių biografijas atskleidžiama mūsų krašto raštijos raida. Prie šio leidinio sudarymo prisidėjo ir savivaldybės viešoji biblioteka, autoriui pateikusi kelias dešimtis kuriančių asmenų biografijas. Dviejų metų rašytojo B. Kondroto ir bibliotekos bendradarbiavimas davė gražų rezultatą – gimė leidinys, kuris  pasitarnaus moksleiviams, krašto kultūros žmonėms, visiems, kurie nori pažinti savo kraštą ir kūrėjus, raštijos veikėjus.

Pristatydama reprezentacinį leidinį „Pagėgiai. Šis kraštas kaip muzika…“ E. Stankevičienė sakė, kad idėja išleisti kraštą pristatantį leidinį kilo seniai. Ir tik gavus finansavimą iš Europos Sąjungos fondo su Vietos Veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ administracijos pagalba, imtasi įgyvendinti šį projektą. Į pagalbą pasitelkti mokslininkai dr. Silva Pocytė (Klaipėdos universitetas) ir prof. Domas Kaunas (Vilniaus universitetas), jų straipsniai pristatė krašto istoriją, raštijos, knygos ir spaudos verslą Pagėgių krašte. Viešnia sakė, kad šis leidinys savivaldybės vadovų, iniciatyvinės leidinio sudarymo grupės, VVG „Pagėgių kraštas“ žmonių, leidyklos, na, žinoma, ir krašto įstaigų, organizacijų idėjų, geranoriškų pastangų ir darbo rezultatas.

Nors daug žmonių atidžiai seka leidybos procesą, tačiau neišvengta klaidelių, trūkumų, sakė  Elena Stankevičienė, ji dėkoja visiems, kurie pareiškia savo pastabas, pasiūlymus, į juos, tikimasi, ateityje atsižvelgs kiti leidinių sudarytojai ir leidėjai.

Leidinys „Pagėgiai. Šis kraštas kaip muzika…“ išleistas 2000 egzempliorių tiražu, keturiomis kalbomis, gausiai iliustruotas krašto vaizdų, svarbių istorinių objektų nuotraukomis.

Susitikimo dalyviai smalsiai apžiūrėjo knygą, vartė puslapius, gėrėjosi iliustracijomis, džiaugėsi leidiniu, dalijosi mintimis. Viešoji biblioteka leidinį  „Pagėgiai. Šis kraštas kaip muzika…“ dovanojo Piktupėnų mokyklos bendruomenei, ištikimiausioms Piktupėnų filialo bibliotekos lankytojoms: knygų mylėtojai Rimai Ruibienei iš Stripeikių kaimo bei 10 klasės mokinei Evilei Kažukauskaitei, kuri ne tik daug skaito, bet ir piešia, jos paroda „Akys“ apkeliavo visas Pagėgių krašto bibliotekas.

Šventinio renginio metu dainavo Piktupėnų pagrindinės mokyklos mergaičių ansamblis, kuris labai sužavėjo svečius. Mokyklos vadovėms ir renginio viešnioms, Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojoms įteiktos gėlės, visi dalyviai vaišinosi saldumynais, kuriuos dovanojo  ŽŪK „Piktupėnų javas“ ( pirmininkas Algirdas Steponavičius).

Piktupėnų filialo bibliotekininkė padėkojo mokyklai už svetingumą ir šilumą, visiems dalyviams palinkėjo laikytis minties, kurią išsakė rusų klasikas Fiodoras Dostojevskis „Mokykitės ir skaitykite. Skaitykite vertingas knygas. Visa kita padarys gyvenimas“.

 

Piktupėnų filialo bibliotekininkė  Nijolė Jogienė

{gallery}20120228NRengPiktupMusuAtminty{/gallery}

Nuotraukų autorė Asta Andrulienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: