Skip to content Skip to footer

Šilgalių bibliotekoje – „Vaikų Metų knygos 2014“ rinkimai

Jau dešimtąjį kartą Lietuvos bibliotekose nuvilnijo tradicinė respublikinė „Metų knygos rinkimų“ akcija, kurią rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius keturiose – vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos – knygų kategorijose. Akcijos tikslas – skatinti skaitymą bei visuomenės domėjimąsi šiuolaikine lietuvių literatūra.

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Šilgalių  filialas taip pat nutarė dalyvauti šiame gražiame literatūriniame projekte. Bibliotekos lankytojams buvo parengtas akcijai „Metų knygos rinkimai 2014“ skirtas informacinis stendas, kuriame eksponuotas knygų vaikams penketukas. Taipogi buvo skelbiamos balsavimo už labiausiai patikusį kūrinį nuostatos.

Padedami bibliotekininkės Tatjanos Biliūnienės, jaunieji skaitytojai susipažino su šioje literatūrinėje akcijoje dalyvaujančiomis vaikiškomis knygelėmis ir jų autoriais. Tai – G.Adomaitytės „Čiobrelių dvaras“, J. Baltrukonytės „Torčiukas ant debesėlio“, D. Kandrotienės „Spintos istorijos“, K. Zylės „Milžinas mažylis“ ir L. Žutautės „Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją“. Šios knygos buvo rekomenduojamos Šilgalių mokyklos – daugiafunkcio centro pradinių klasių mokiniams. Tad vaikai jomis labai susidomėjo: jas skaitė ir diskutavo, stengdamiesi nutarti, kuri įdomiausia. Šitaip knygelės keliavo iš klasės į klasę. Kūrinių ištraukos buvo garsiai skaitomos ir  bibliotekoje.

„Su knyga – visur ir visada“- baigiamoji „Metų knygos rinkimų 2014“ popietė, įvykusi Šilgalių bibliotekoje 2015 m. vasario 4 dieną. Į renginį vaikai atėjo jau perskaitę rekomenduotą knygų penketuką. Jaunieji knygos bičiuliai dalijosi įspūdžiais apie perskaitytus kūrinius, o labiausiai patikusius – siūlė perskaityti ir draugams. Siekiant išrinkti atidžiausią knygelių skaitytoją, bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė parengė literatūrinę viktoriną, kurios metu reikėjo atspėti, kokiai knygai priklauso perskaityta kūrinio ištrauka.

Jaunieji Šilgalių bibliotekos skaitytojai taipogi aktyviai dalyvavo skelbtame knygų skirtukų konkurse „Fantazija, nežinanti kliūčių“. Originaliausių bei įdomiausių darbelių autoriai buvo apdovanoti prizais. Tai pirmokės Gabija Kašėtaitė ir Justina Venckutė, ketvirtokai Eglė Birvydaitė, Eitvydas Paleckis bei Medeina Stakvilionytė. Renginio pabaigoje jaunieji skaitytojai buvo paraginti balsuoti internetiniame puslapyje ,,Metų knygos rinkimai 2014“ už jiems labiausiai patikusią knygelę.

Į popietę mokinius atlydėjusioms mokytojoms Sandvinai Birvydienei ir Meilutei Mišeikienei už ilgametį ir gražų bendradarbiavimą su biblioteka buvo įteiktos simbolinės dovanėlės, o visiems popietės dalyviams bibliotekininkė linkėjo kuo daugiau laiko praleisti su gera lietuviška knyga.

{gallery}20150220NRengSilgaliuBiblVaikuMetuKnyga{/gallery}

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: